fbpx

KAIP PASIDARYTI MESSENGER CHATBOTĄ PAČIAM


 • Visų pirma svarbu išsikelti chatboto tikslus. Be jų chatbotas neatliks jokios aiškios funkcijos ir, tikėtina, bus nenaudingas tiek Jums, tiek Jūsų klientams.
 • Prieš pradedant kurti reikia išsirinkti platformą. Nors daugelis jų yra panašios, šiek tiek skiriasi kaina, funkcionalumas bei keli kiti aspektai.
 • Chatboto projektavimas apima daug skirtingų sričių: pasisveikinimo žinutės, pagrindinio meniu, numatytojo atsakymo, raktažodžių, susirašinėjimo eigų bei sekų kūrimą.
 • Sukūrus chatbotą svarbu jį tinkamai ištestuoti ir taip užtikrinti, jog bus išvengta prastos vartotojo patirties.
 • Kad chatbotas turėtų su kuo komunikuoti, reikia vesti į jį srautą. Tai galima atlikti įvairiais būdais, pvz.: Facebook reklama, augimo įrankiai ir t.t.

Prieš pradedant kurti chatbotą, labai svarbu pamatuoti ir įvertinti, ar geriau chatbotą kurti savarankiškai, ar samdyti agentūrą, atliekančią tai profesionaliai.

Plačiau apie tai skaitykite šiame įraše.

CHATBOTO KŪRIMAS

Kaip jį pasidaryti pačiam

 1. Chatboto tikslų išsikėlimas
 2. Visų pirma, Messenger chatbotas turi turėti aiškų tikslą. Tik tada galima nuspręsti, kokias funkcijas jis turėtų atlikti. Ar Jūs norite pagreitinti klientų aptarnavimo procesą? Tuomet Jums reikės dirbtiniu intelektu paremto chatboto. Ar Jūs norite užmegzti glaudesnį ryšį su vartotojais? Tuomet reikės pasistengti tinkamai segmentuoti vartotojus ir pateikti personalizuotą turinį. Išsikelkite tikslą, tik tada galvokite apie konkrečias funkcijas.

 3. Platformos pasirinkimas
 4. Chatbotą kurti galima dviem būdais: a) rašyti kodą ir viską atlikti rankiniu būdu; b) naudoti jokių programavimo žinių nereikalaujančią platformą, kurioje chatbotą susikurti galima drag-and-drop principu.

  Net neabejojame, kad didžioji dalis Jūsų rinksis b variantą, todėl apie šį būdą šiandien ir papasakosime.

  Šiuo metu yra daug įvairių platformų kurti chatbotams, tarp kurių populiariausios: ManyChat, Chatfuel, MobileMonkey ir Dialogflow. Pasidomėkite skirtingų platformų galimybėmis, kainos modeliu, perprantamumu ir priimkite sprendimą, kurią norite naudoti.

  Šiame pavyzdyje naudosime ManyChat platformą.

 5. Chatboto projektavimas
 6. Prieš pradėdami projektuoti chatbotą, atkreipkite dėmesį į dažniausiai pasitaikančias Messenger chatbot klaidas ir išvenkite jų. Apie tai skaitykite šiame įraše.

  Pasisveikinimo žinutė

  Ko gero pats pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti tik užsiregistravę į platformą ir prijungę savo puslapį - paruošti pasisveikinimo žinutę. Tai bus automatizuota žinutė, kurią vartotojas gaus atsidaręs Messenger pokalbį su Jumis. Užtikrinkite, kad ši žinutė bus aiški, informatyvi bei nustatanti aiškius lūkesčius vartotojui. Vartotojas iškart turi būti informuotas, jog su juo bendrauja ne žmogus, o chatbotas.

  Pagrindinis meniu

  Automation -> Main menu skiltyje galite susikurti meniu, kuris bus atvaizduojamas po Messenger teksto laukeliu. Šiame meniu galite įdėti nukreipimus į iš anksto paruoštus flow (apie kuriuos pakalbėsime šiek tiek vėliau), arba nukreipimus į tam tikrą jūsų svetainės puslapį.

  Atsakymas pagal nutylėjimą

  Paruoškite atsakymą, kurį vartotojas gaus tuomet, kai Jūsų chatbotas nesupras užklausos. Kad išvengtumėte daugiau nesuprastų užklausų, paskatinkite vartotoją naudoti meniu. Žinutė galėtų skambėti panašiai į šią: "Deja, bet nesupratome Jūsų užklausos. Pabandykite naudoti pagrindinį meniu esantį apačioje".

  Raktažodžiai

  Automation -> Keywords galite susikurti tam tikrus raktažodžius, kuriuos pastebėjęs chatbotas atliktų tam tikrus veiksmus. Tai gali būti automatizuotas atsakymas, custom field reikšmės pakeitimas, tag pridėjimas/panaikinimas, užprenumeravimas tam tikrai žinučių sekai ir pan. Turėkite omenyje, kad vartotojas gali tą patį žodį panaudoti skirtingais linksniais, su ar be lietuviškų simbolių, sakinio pradžioje, viduryje ar pabaigoje. Užtikrinkite, kad visais įmanomais atvejais chatbotas sureaguos į raktažodį.

  Susirašinėjimo eigos (flows)

  Pritaikant flow builder įrankį jūs galite projektuoti įvairias susirašinėjimo eigas. Šis įrankis leidžia suplanuoti žinutes, pritaikyti jas skirtingiems vartotojo atsakymams, atlikti tam tikrus norimus veiksmus (custom field reikšmių kitimas, user tags pridėjimas/panaikinimas ir kt.).

  Sekos (sequences)

  Tai yra atitikmuo email marketinge naudojamoms sekoms. Galite iš anksto paruošti susirašinėjimo eigas, kurias vartotojas, užprenumeruotas sekai, gaus Jūsų parinktais laiko tarpais.

 7. Chatboto testavimas
 8. Net jeigu praleidote ypatingai daug laiko projektuojant chatbot'ą ir atrodo, kad jį padarėte tobulai, labai svarbu jį tinkamai ištestuoti prieš pradedant jį naudoti. Stenkitės išbandyti kiekvieną įmanomą susirašinėjimo eigą bei baigtį.

  Į ką svarbu atkreipti dėmesį:

  Nenutrūkstama eiga

  Atkreipkite dėmesį, ar tam tikrais momentais, botui sulaukus kitokios vartotojo interakcijos, nei tikimasi, eiga nenutrūksta. Pavyzdžiui, naudojant greitojo atsakymo mygtukus (angl. quick-replies), vartotojui ranka įvedus atsakymą, mygtukai dingsta, o atsakymas nėra užfiksuojamas ir eiga nutrūksta.

  Veikiančios nuorodos

  Įsitikinkite, jog nuorodos, į kurias nukreipia chatbot'as, yra veikiančios. Neveikiančios ar nevedančios ten, kur turėtų, nuorodos nesuteiks Jūsų klientams daug džiaugsmo, o veikiau privers nusivilti.

  Kaip Jūsų chatbotas reaguoja į sumišimą?

  Kai kurie vartotojai specialiai bandys parašyti ką nors juokingo ar sudėtingo tam, kad patikrintų, ką chatbot'as į tai atsakys. Užtikrinkite, kad botas atsakys net ir į tokias užklausas, iš anksto paruošę bendrinį atsakymą, pvz.: "Atsiprašome, tačiau Jūsų užklausos nesupratome. Gal galite parašyti aiškiau? Tai be abejonės padės išlaikyti gerą vartotojo patirtį.

 9. Srauto į chatbotą vedimas
 10. Srauto vedimui į chatbotą galite naudoti augimo įrankius (angl. growth tools).

  Plačiau apie kiekvieną augimo įrankį galite pasiskaityti šiame checklist'e:

MESSENGER CHATBOTAS

Kurkite vertę sau ir vartotojams

Sveikiname, dabar jau turite veikiantį, minimalias funkcijas atliekantį chatbotą. Nors jis gali suteikti vartotojams šiek tiek informacijos, atsakyti į tam tikras užklausas, tai dar nesukuria Jums daug papildomos vertės. Jei norite, kad chatbotas kurtų Jums vertę, reikia strategijos, kuri padėtų pasiekti Jūsų verslo tikslų. Jeigu neturite reikiamų žinių, resursų ir žmogiškųjų išteklių kompleksiškesnių chatbot sprendimų įgyvendinimui, apsvarstykite galimybę samdyti chatbot agentūrą.

Norite sužinoti daugiau apie Messenger chatbotus?

DOMINA PASLAUGOS VERSLUI?

Užpildykite nemokamos konsultacijos formą ir per 15min išsiaiškinsime ar galime padėti Jūsų verslui augti!

Nemokama Konsultacija

© 2018-2021 UAB ChatMarketing
Privatumo politika
Top chevron-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram